Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Як Вам новий сайт?

Тиждень української мови та літератури

Date: 12 листопада 2021 о 11:45
98 views

Мова – це наша неоціненна спадщина, з якою ми не розлучаємося протягом усього життя. Слово – це початок усіх наук. Це джерело, яке постійно потрібно збагаачувати, доповнювати, навчати, адже «Cлово до слова – зложиться мова».
До проведення тижня української мови долучилася вся шкільна родина Моринського ліцею, бо у дитяччих душах – скарбниця любові до мови, яку вони поповнюють щодня, ніби бджілки зносять дорогоцінний нектар – слова.
Чудовий настрій, гордість за свій народ відчули учні 9 листопада, у День української писемності та мови. Учні старших класів охоче взяли участь у написанні Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності, який викликав у них невеличку тривогу. Справжні шанувальники мови, знавці рідного слова спробували свої сили у І етапі Міжнародного конкурсу мовознавців ім. П.Яцика.
10 листопада учні 5 класу стали гравцями мовного КВК, проявили кмітливість, ерудицію, виконуючи завдання різної складності, сховані у 12 секторах.
Учасникам лінгвістичного рингу «Усе моє, все зветься Україна», що відбувся 11 листопада, сподобалося працювати в групах, допомагаючи один одному, пояснювати значення фразеологізмів, відгадувати назви пісень за підказками. Семикласники навчилися вирощувати нові слова – квіти, щоб понести їх у свої сім’ї та домівки, адже тільки рідним словом можна проговорити до серця.
«Вона – модна, вона - м’яка, вона – унікальна. Це твоя мова.», такий девіз мовного брейн – рингу «Наша мова калинова», який зібрав для випробувань команди 8 та 9 класів 12 листопада. Боротьба міжкомандами виявилася запальною, завдання були розраховані на креативність, почуття гумору. А перемогла, звісно, дружба!
Рідною мовою говорить серце і душа української землі. Тож не з примусу, а лише за покликом власного сумління понесемо у своє життя мову – золоту зоряночку нашої душі і долі!

Comments:
Only authorized users can leave comments.