Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 33 людини

Іван Артемович Загорний

Дата: 1 грудня 2017 о 22:58, Оновлено 24 лютого 2021 о 00:43

Іван Артемович Загорний

Іван Артемович Загорний

Іван Артемович Загорний народився 26 жовтня 1920 року в селі Моринці (тепер Корсунь- Шевченківського району Черкаської області) у селянській родині. Навчався у Моринській неповносередній школі. Після голодомору 1932-1933 років сім’я переїхала на Одещину. Там він закінчив середню школу 1939 р. у м. Березівці і вступив до Одеського педагогічного інституту на історично-філологічний факультет, але навчатися довелося недовго, бо у грудні того самого року, під час фінської війни 1939-1940 років призвали на строкову службу до діючої армії Петрозаводського напрямку.

У Другій світовій війні (1939-1945) брав участь у бойових ді­ях на фронтах України і Білорусії та у партизанах.

Після закінчення війни продовжувати навчання в педагогіч­ному інституті не довелося, і життєва доля все переінакшила. У лютому 1946 року екстерном здав екзамени в Одеський інженерно-будівельнии інститут, одержав право на демобілізацію і став студентом.

Після закінчення інституту, 1951 року дістав направлення на роботу в Ізмаїльський «Облміжколгоспбуд» начальником буддільниці.

1952 року знову був призваний на військову службу в кадри військово-морського флоту і призначений старшим офіцером будівельного відділу Червонопрапорної Дунайської флотилії в Ізмаїлі.

1956 року, після ліквідації Дунайської флотилії, переведений до Криму заступником, а згодом і начальником інженерної служ­би (КЄЧ) Євпаторійського району Чорноморського флоту. 1958 ро­ку, при скороченні флоту, за власним бажанням, одержав дозвіл на звільнення в запас.

         Переїхав до Києва і працював начальником будівельної діль­ниці «Головкиївміськбуду». З 1960 року перейшов на проектну роботу спочатку в «НДІОМБВ» Академії будівництва і архітек­тури УРСР із впровадження поточного методу будівництва сільгоспоб’єктів, а 1961 року і до виходу на пенсію 1985 року працював у Головному науково-дослідному і проектному інсти­туті «Укрндігіпросільгосп» заступником головного інженера і технічним керівником філій інституту.

         І.А. Загорний — інвалід Другої світової війни, підполковник - інженер у відставці, має державні нагороди.   Історією України цікавився ще з школи та в Інституті. Переживши війну і ставши свідком ще однієї трагічної сторінки історії України, автор намагався якось знайти можливості ознайомити­ся із забороненими радянським режимом джерелами української історії та написати власну книжку-підручник для свої дітей, які підростали, але у тогочасній школі не мали змоги вивча­ти правдиву історії України. 1977 року склав «Короткий нарис української історіографії», скориставшись раніше недоступни­ми джерелами. Сам зробив рукописну книжку з власноруч ви­конаними портретами видатних істориків. За допомогою цієї книжки в домашніх умовах діти самотужки мали змогу опану­вати рідну історію і виросли національно свідомими українця­ми. Видав ту книжку у 2007 році. Пізніше доповнив і підгото­вив нову під назвою «Нариси української історіографії».

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.